Page 1 of 1

Porsche Museum Gmünd

Posted: 07 Jul 2009 16:59
by E10
Zoals beloofd in een ander topic een paar foto's uit het museum. Mochten jullie daar ooit heen gaan dan raad ik jullie aan bij de buren te slapen in een Frühstückspension. Ik heb daar nu een keer of 3 geslapen; aardige mensen, prima kamers en ontbijt voor 50 euro per kamer.
Vergeet ook niet even door te rijden naar het heilige der heilige; het laatste overgebleven gebouwtje waar het allemaal begon.

Re: Porsche Museum Gmünd

Posted: 08 Jul 2009 08:44
by Vvoister
Haha typish. :D Ik ben er ook geweest en heb precies dezelfde foto's gemaakt.

Re: Porsche Museum Gmünd

Posted: 08 Jul 2009 17:45
by Vvoister
Zie ook deze site:
http://www.komenda.at/

Re: Porsche Museum Gmünd

Posted: 08 Jul 2009 19:23
by E10
Ja, als ontwerper van de 1e 356 carrosserie (met een beetje hulp van Ferry) verdient hij inderdaad heel wat meer respect en bekendheid.

Re: Porsche Museum Gmünd

Posted: 10 Jul 2009 10:55
by Roma
Petwin wrote:Typisch dat zelfs in het museum Kommenda van de beroemde foto van de heren Porsche staande naast 356001 geknipt is.
Soms mag je zijn voeten zien...meestal alleen maar en stukje van zijn regenjas. Erwin K. heeft nooit echt de credit gekregen die hij verdiende.


Het is ongelooflijk gênant hoe 'de familie' Komenda uiteindelijk heeft laten vallen. Zijn inbreng was fenomenaal en is tot op de dag van vandaag zichtbaar. Wel beschouwd heeft 'Butzi' slechts een 356 opgestrakt, al moet gezegd dat 'ie dat wel overtuigend heeft gedaan. Maar kan me niet voorstellen dat de lange ervaring van Komenda daarbij kon worden gemist. Want niets is wat het lijkt. O ijdelheid der ijdelheden.

Re: Porsche Museum Gmünd

Posted: 11 Sep 2009 10:46
by Roma
In het boek Industrial Design A-Z van Charlotte & Peter Fiell is ook een pagina gewijd aan Erwin Komenda. Hier wordt de uiteindelijke 911 (901) gezien als het sluitstuk van Komenda's oevre. 'Butzi' wordt niet genoemd.